Motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Jedna osoba poszkodowana. 

 

W poniedziałek 16 marca około godziny 16:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty w miejscowości Porażyn - Osada (Powiat Nowotomyski). 

Do zdarzenia na miejsce wypadku natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowego Tomyśla, OSP Opalenica, OSP Bukowiec a także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono zgłoszenie, a zarazem zastano samochód osobowy marki Hyundai Galloper oraz motocykl marki Suzuki GSX600F. 

Do działań Straży Pożarnej polegało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w motocyklu oraz pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie osoby poszkodowanej (kierowca motocykla) do karetki, który został przetransportowany do szpitala w Nowym Tomyślu.  Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że Kierujący motocyklem marki Suzuki wykonując manewr wyprzedania pojazdu marki Hyundai wraz z przyczepą, nie upewnił się, że wyprzedzany pojazd zasygnalizował oraz rozpoczął manewr skrętu w lewo. 
W wyniku czego doprowadził do zdarzenia z pojazdem.  Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym. 
 
dodał: Arkadiusz
17/03/20

Created with WebWave CMS